تجهیزاتی که مصرف آب را تا 70 درصد کاهش می دهند!

کاهش مصرف آب با محصولات راسان

انسان‌ها تاکنون بیش از نیمی از آب قابل دسترس در سطح زمین را مصرف کرده‌اند ولی  کمتر از ١٠‌درصد این مقدار به مصارف خانگی مربوط می‌شود. به عبارت دیگر خانوارها کوچکترین مصرف‌کنندگان آب هستند اما بدون‌شک تاثیرگذارترین  نیز محسوب  می‌شوند. مصرف‌کنندگان بیشترین  تأثیر را در سطح خانگی دارند و می‌توانند با به کار گرفتن استراتژی‌هایی عادات صرفه‌جویی در آب را  حتی در خارج خانه نیز به کار گیرند. در کنار این موارد باید در نظر داشت که مصرف خانگی در حال رشد و طی ٢٥‌سال آتی بیش از٨٠‌ درصد رشد خواهد کرد.  

 

تجهیزات کاهنده مصرف آب

 

«تجهیزات کاهنده مصرف آب» ابزارهایی هستند که با بکارگیری آنها، حجم آب مصرفی بدون ایجاد کوچکترین مشکل برای مشترکان تا 70 درصد کاهش می یابد.

 

«تجهیزات کاهنده مصرف آب» شامل شیرآلات اتوماتیک، شیرآلات لمسی، شیرهای فشاری زمان دار و انواع ادوات کاهنده مصرفی است که با ترکیب آب و هوا، مصرف آب را بهینه می کنند؛ کارکرد این تجهیزات چنین است که آب را به میزان لازم در اختیار مصرف کننده قرار می دهد و با کاهش دِبی - مقدار آبی که از نقطه مشخص در واحد زمان عبور می‌کند - از هدر رفت آن جلوگیری می کند.

در سرشیرهای (پرلاتورهای) معمولی که تا حد کمی آب و هوا را مخلوط می کنند، بین 12 تا 18 لیتر آب در دقیقه خارج می شود ولی در پرلاتورهای رگلاتوری کاهنده که میزان اختلاط آب و هوا بیشتر است، خروجی ثابت بین 2 تا 6 لیتر را خواهند داشت.

 

کاهش 30 درصدی مصرف آب با 55 هزار تومان

به عنوان نمونه یک بسته کاهنده مصرف آب که یک سردوش، یک پرلاتور آشپزخانه، یک پرلاتور روشویی و یک رابط کاهنده خروجی ثابت شیلنگ توالت را شامل می شود، 55 هزار تومان قیمت دارد؛ نصب این تجهیزات، مصرف آب را 30 درصد کاهش می دهد.

«تجهیزات کاهنده»، هزینه های مصرف آب را کاهش داده و در طول کمتر از 2 سال هزینه های خود را با کاهش آب بها پوشش می دهد. این میزان صرفه جویی در هزینه های آب در شرایطی است که تعرفه های آب شرب در کشور بسیار پایین است و اگر قیمت آب اصلاح شود، بکارگیری این تجهیزات به صرفه تر نیز خواهد شد.

 

تا زمانی که تعرفه های تکلیفی آب شرب فاصله زیادی با قیمت تمام شده آن داشته باشد و قیمت ها اصلاح نشود، مردم تمایل چندانی به مجهز کردن ساختمان های خود به تجهیزات کاهنده مصرف نخواهند داشت. البته می توان با تخصیص درصدی از یارانه دولتی آب به بخش نو سازی تجهیزات ساختمانی، مراکز دولتی، مدارس، شرکت ها، ادارات، بیمارستانها و ... در گام اول به این وسائل کاهنده مصرف، تجهیز شوند.

 

شیرآلات لمسی بهداشتی راسانارسال نظر

نام: *
ایمیل:*
نظر شما: *

 


شیرآلات بهداشتی راسان - صدای مشتریان