معرفی شیرآلات توکار راسان و نحوه نصب شیرآلات توالت توکار

شیرآلات توکار راسان

معرفی شیرآلات توکار راسان

شیرآلات توکار نوعی از شیرآلات دکوراتیو و لوکس است که واسطه ها و اتصالات را از بخش قابل رویت حذف نموده و آلودگی بصری که ناخودآگاه اتصالات و لوله های تاسیسات ساختمانی ایجاد می کنند را کاهش می دهد.

شیرآلات توکار دارای مزایای فنی و کیفی فراوانی نسبت به شیرآلات معمولی است. این نوع از شیرآلات به دلیل قرار گرفتن داخل دیوار از یک محافظ امن و مطمئن برخوردار بوده و آسیب های احتمالی روی آن تاثیری ندارد.

شیرآلات توکار همچنین کارایی بیشتری نسبت به شیرآلات کلاسیک و نصبی معمولی دارند و رضایت مندی بیشتری به مصرف کننده ارائه می دهد.

ویژگی منحصر به فرد شیرآلات توکار موجب می شود فضایی بسیار زیبا و متفاوت را در سرویس های بهداشتی حمام و ... به وجود آورد.  نکته جالب توجه درباره شیرآلات توکار قیمت پائین تر آنها نسبت به همتایان کلاسیک و اهرمی اش است. شرکت شیرآلات بهداشتی راسان با تولید بیش از 30 مدل شیرآلات توکار ویژه دوش و حمام و توالت سبد کاملی از این نوع شیرآلات و انتخاب های گوناگونی برای دکوراسیون محیط های بهداشتی برای مصرف کنندگان محترم ایجاد کرده است. شیرآلات توکار راسان با بهره مندی از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا در طراحی و ساخت از انواع بی نظیر این نوع شیرآلات است.

 

شیرآلات توکار راسان مدل تنسو

 

 

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید شیوه و روش نصب شیرآلات توکار است. بسیاری از این شیرآلات روش اجرایی یکسانی دارند ولی ممکن است برخی از انواع این شیرآلات ممکن است اتصالات و یا آپشن های دیگری داشته باشند که کمی دستورالعملی که در این مقاله توضیح داده خواهد شد را دچار تغییر کنند ولی خوشبختانه عمده این شیرآلات توکار به همین شیوه که در این مقاله به آن استناد خواهیم کرد نصب می شوند.

به منظور آموختن روش صحیح نصب شیرآلات توکار هر یک از تجهیزات بهداشتی خانه ها بصورت دقیق و اصولی تلاش کرده ایم که در این مقوله هر یک از شیرآلات تجهیزات بهداشتی را بصورت مجزا توضیح دهیم تا به راحتی بتوانید با آموزش های ما قدم به قدم تمامی انواع شیرآلات را به راحتی نصب کنید.

طریقه نصب شیرآلات بهداشتی توکار انواع توالت فرنگی و ایرانی

شیرآلات توالت های فرنگی و ایرانی ابعاد و اندازه های مشخص خود را دارند و وقتی شیر روکار و یا توکار نصب شود در اصل این ماجرا تفاوتی ایجاد نمی کند. بنابراین اولین و مهم ترین اصل برای نصب شیرآلات توالت توکار این است که نوع توالت را از قبل پیش بینی کرده باشیم.

منظور اینکه باید ابتدا مشخص شده باشد که توالت از نوع ایرانی قرار است نصب شود و یا فرنگی و اگر قرار است توالت فرنگی نصب کنید از نوع وال هنگ است و یا از نوع پایه دار. این موضع به این دلیل اهمیت دارد که بعدا تغییر اندازه ها کاری بسیار دشوار و هزینه بردار خواهد بود.

توجه داشته باشید که هر یک از انواع شیرآلات توکار باید ابتدا لوله کشی شده باشند و این لوله کشی در زیر کاشی کاری دیوار سرویس بهداشتی و یا حمام انجام می شود و روی کار نیست. از این رو باید نقشه نصب تجهیزات بهداشتی را تعیین نموده و دقیقا مشخص نمایید که برنامه بعدی شما برای نصب تجهیزات بهداشتی چیست.

با این توضیحات در ادامه بصورت قدم به قدم نحوه نصب شیر توالت توکار از نوع فرنگی و ایرانی را با هم مرور خواهیم کرد. هر کجا تفاوتی در نصب این نوع شیرآلات وجود داشته باشد. ابتدا اجازه دهید اندازه هر یک از شیرآلات انواع توالت را با هم مرور کنیم:

اندازه شیر توالت ایرانی از کف تمام شده سرویس بهداشتی باید حدود 30 سانتی متر باشد و از سر لوله فاضلاب باید بین 50 تا 60 سانتی متر بسته به میزان کف سازی سرویس بهداشتی این اندازه در نظر گرفته شود. ضمن اینکه از لوله فاضلاب توالت ایرانی تا محل نصب شیر توالت مطابق تصویر باید فاصله 60 سانتی متری در نظر بگیرید.

شیر توالت فرنگی معمولی یا پایه دار و توالت فرنگی وال هنگ هر دو یک اندازه یکسان دارد. بنابراین برای نصب شیر توکار توالت فرنگی از هر نوعی که باشد باید فاصله حدود 60 سانتی متری از کف تمام شده داشته باشیم. در این حالت باید از سر لوله فاضلاب یا قبل از کف سازی اندازه حدود 80 سانتی متری در نظر بگیرید و از دیوار محل نصب توالت فرنگی نیز باید حدود 65 تا 70 سانتی متر طول نصب برای شیر در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید که تمامی شیرآلات توکار در کنار لوله کشی زیر کاری که نیاز دارند به یک مغزی شیر مخصوص هم نیاز دارند. این مغزی شیرها توسط تولید کنندگان مختلف دارای شکل ها و ظاهر تقریبا متفاوتی است ولی نکته مهم این است که تمامی آنها حدودا به یک روش نصب می شوند. این مغزی ها در بسته بندی خود شیر توکاری که خریداری کرده اید وجود دارد.

با در نظر گرفتن میزان اندازه های لازم برای نصب شیر توالت توکار باید محل مورد نظر برای نصب مغزی را ابتدا مشخص کنید. با استفاده از اسپری و یا ماژیک محل مشخص شده را علامت گذاری کنید و اگر سطح مغزی شیر دارای برآمدگی می باشد با استفاده از قلم و چکش تا اندازه ای که این برآمدگی در این سوراخ قرار بگیرید، سوراخی در دیوار ایجاد کنید.

در نظر داشته باشید که باید کف مغزی کاملا به دیوار بچسبد. پس نباید زیاد سوراخ را پهن کنید.

بعدا با پیچ این مغزی بصورت کاملا تراز باید به دیوار بصورت محکم و استیبل نصب شود.

مغزی نصب شده دارای یک کاور معمولا مشکی رنگ پلاستیکی است که با دو پیچ به مغزی نصب شده و نقش مراقبت از مغزی را دارد. بعد از اینکه مغزی را به دیوار نصب کردید باید این کاور را باز کنید و در جایی بصورت موقتی کنار بگذارید.

دو مغزی برنجی در بسته بندی شیر وجود دارد که معمولا با ابعاد یک دوم می باشد. این مغزی ها را باید از هر دو طرف نوار تفلون کنید و سپس به دو سمت راست و چپ مغزی اتصال داده و با آچار فرانسه تا حد محکم شدن سفت کنید. برای سفت شدن این مغزی ها فشار زیادی وارد نکنید زیرا جنس برنجی دارد و ممکن است مغزی ترک بردارد.

یک یا دو مغزی پلاستیکی بسته به نوع شیر توکار در حال نصب در بسته بندی قرار داده شده است. یکی از این مغزی های لاکی یا پلاستیکی را از هر دو سمت تمامی رزوه ها را تفلون کنید و روی سر مغزی باید اتصال دهید. خیلی در هنگام سفت کردن این مغزی ها مراقب باشید و با احتیاط آنها را محکم کنید.

مرحله بعد نوبت اتصال زانوهای ورودی آب گرم و سرد است. این زانوها را باید به دو سر مغزی های برنجی نصب کنید. یکی به سمت راست و دیگری به سمت چپ مغزی اتصال داده می شود و با فرانسه به خوبی سفت می شود. توجه داشته باشید که همیشه آب سرد را باید به سمت راست و آب گرم را باید به سمت چپ مغزی اتصال دهید.

حالا باید لوله های آب سرد و گرم را مطابق توضیح یعنی سرد به سمت راست و گرم به سمت چپ اتصال داده شوند. لوله ها را با یست های پلاستیکی به خوبی مهار کنید

بعد از اتصال لوله ها باید لوله هلالی شکلی که در بسته بندی شیر وجود دارد بر روی مغزی پلاستیکی و یا پلیمری که روی مغزی نصب شد اتصال دهید. در نظر داشته باشید که این لوله را با بست به خوبی به دیوار مهار کنید و در ضمن باید دقیقا شیر و زانویی در یک امتداد قرار داشته باشند.

یک روپیچ تو پیچ برنجی باید بر روی زانوی اتصال هلالی شکل با تفلون اتصال داده شود و با درپوش پلاستیکی درب روپیچ توپیچ بسته شود تا نخاله وارد آن نشود. دهانه این اتصال هلالی در صورتی که به جای آن شلنگ تعبیه شده باشد باید 20 سانتی متر در نظر گرفته شود.

زانویی باید کاملا بر دیوار و کاشی ها عمود باشد. پس از نصب این اتصالات باید درپوش مشکلی رنگ لاکی را که در ابتدا از روی مغزی شیر باز کردید در جای خود اتصال دهید. این مغزی برای عدم آسیب دیدن مغزی شیر و عدم بر هم خوردن حالت تراز آن کاربرد دارد.

بعد از این مرحله باید کار کاشی کاری دیوار انجام شود. در نظر داشته باشید که قبلا باید به معمار و یا بنا توصیه فراوان بکنید که مغزی و در پوش ها نباید زیر کار دفن شوند و یا به آنها آسیبی رسیده شود و یا حالت تراز آنها از بین برود.

در هنگام کاشی کاری باید دقیقا به اندازه درپوش کاشی برش داده شود تا درپوش ها بیرون قرار بگیرند. محدوده کاشی کاری درپوش های مغزی لبه گرد حدود 1 تا 1.5 سانتی متری درپوش مغزی شیر است.

بعد از کاشی کاری باز هم در نظر بگیرید که درپوش ها حالت تراز خود را حفظ کرده باشند. نهایتا بعد از کاشی کاری باید دو درپوش از دیوار بیرون مانده باشد.

یک کاور کروم یا اتصالی که بر روی مغزی بسته می شود در داخل بسته بندی وجود دارد. آن را روی مغزی بعد از باز کردن درپوش مغزی شیر اتصال دهید.

بعد از آن باید اتصال پولکی مانند را روی کروم تا دیوار اتصال دهید و سری یا نازل اهرمی شیر را در جایگاه خود قرار داده و پیچ زیر آن را با آچار آلن مناسب سفت کنید.

درپوش پلاستیکی که بر روی توپیچ روپیچ اتصال داده بودید را باز کنید و به جای آن باید اتصال برنجی یا مغزی برنجی را با نوار تفلون اتصال دهید که در بسته بندی وجود دارد و شیر توکار بر روی آن اتصال داده می شود.

شیر آب را بر روی این مغزی ببندید و پیچ آلن دار زیر آن را محکم کنید. فراموش نکنید که قبل از آن باید پولک دور مغزی را بسته باشید.

معمولا این شیرها به صورتی هستند که ضمن داشتن خروجی آب خودشان حلقه اتصال شلنگ را هم دارند. اگر نداشتند باید حلقه جداگانه را هم اتصال دهید

در نهایت کار نصب شیر توالت تمام می شود. در نظر داشته باشید که اگر به درستی اندازه ها را رعایت کرده باشید شیر بصورت کاملا توکار و بدون هیچ اضافاتی دیده خواهد شد.

 

کار نصب شیر توالت توکار به اتمام خواهد رسید. اطمینان یابید که شیر به درستی کار می کند.

 

انواع مدلهای شیرآلات توکار راسان

 

شرکت شیرآلات بهداشتی راسان با تولید بیش از 30 مدل شیرآلات توکار در مدل ها و رنگ های متنوع، یکی از شرکتهای پیشتاز در تولید شیرآلات توکار است. 

1 نظر

 • لینک نظر
  محسن پورنصیری 21 آذر 1398

  سلام و عرض ادب و احترام
  من از اهواز پیام میدم خدمتتون
  میخواستم ببینم هزینه کامل تعویض دوش و آفتابه و ۲ عدد روشویی توکار با هزینه نصب و راه اندازی چقدر میشه
  ممنون میشم اگه راهنمایی و اطلاع رسانی کنیدارسال نظر

نام: *
ایمیل:*
نظر شما: *

 


شیرآلات بهداشتی راسان - صدای مشتریان